בואו לחזק את היסודות הדמוקרטיים של מדינת ישראל ולהעבירם לדור העתיד.

מקצוע האזרחות הוא מקצוע חובה במערכת החינוך ותמיד נחוצים בו מורות ומורים. התכנית האוניברסיטאית להכשרת מורים לאזרחות באוניברסיטה הפתוחה תכשיר אתכם ללמד מקצוע חשוב הנוגע לחיי כל האזרחים במדינת ישראל. היא כוללת קורסים בחינוך, במתודולוגיה ובהכשרה מעשית. בסיום הלימודים תוכלו ללמד אזרחות בבתי ספר על-יסודיים - חטיבות ביניים ובתי ספר תיכוניים.

למי מיועדת התכנית?

התכנית ללימודי תעודת הוראה באזרחות מיועדת לבעלי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה בתחומים הבאים: מדע המדינה, סוציולוגיה, מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים, מדעי החברה בהדגשת מינהל ומדיניות ציבורית, מדעי החברה או מדעי החברה והרוח. כמו כן, התכנית מתאימה לבעלי תואר ראשון במדע המדינה, בסוציולוגיה, במדעי החברה, בעבודה סוציאלית ובמשפטים ממוסדות אקדמיים אחרים.

אינכם בוגרי התארים הללו אבל רוצים ללמוד לתעודת הוראה באזרחות? יהיה עליכם להשלים לימודים בהתאם להחלטת ועדת הקבלה לתכנית.

ישנו מסלול נוסף, המתאים לבעלי תואר שני בלימודי דמוקרטיה בין-תחומיים של האוניברסיטה הפתוחה. תכנית זו משלבת לימודים לתואר שני בדמוקרטיה עם לימודים לתעודת הוראה באזרחות.

תנאי קבלה לתכנית

• יתקבלו לתכנית מי שסיימו תואר ראשון או שהם בשנת לימודיהם האחרונה לתואר בדיסציפלינות הרלוונטיות (מפורטות מעלה), עם ממוצע ציונים לתואר של 75 לפחות.

• אתם במהלך הלימודים לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה ורוצים להגיש מועמדות? תוכלו להתקבל ללימודים לקראת תעודת הוראה לאחר שתצברו לפחות 80 נקודות זכות בקורסים לתואר הראשון בממוצע של 75 לפחות.

• יש ללמוד את הקורס מגמות בחברה הישראלית (‏6 נקודות זכות),‏ במסגרת התואר הראשון או כהשלמה לקראת הלימודים לתעודת ההוראה.

• כדי להתקבל לתכנית המשולבת ‏(תואר שני בלימודי דמוקרטיה בין-תחומיים ותעודת הוראה באזרחות) יש לעמוד בתנאי הקבלה של התכנית לתואר מוסמך בלימודי דמוקרטיה בין-תחומיים.

הקורסים בתכנית

במסגרת הלימודים בתכנית, תיחשפו לקורסים מעשירים ומרתקים מתחומי החינוך והאזרחות.

כך לדוגמה, הקורס פילוסופיה של החינוך בוחן את תשובות הפילוסופים לשאלות כמו "מהו חינוך?", "מה הקשר בין חינוך לפוליטיקה?", "אילו תפיסות חינוכיות מתחרות זו בזה?" ועוד. בתחום האזרחות לדוגמה, תלמדו על המערכת הפוליטית הישראלית, מקום המדינה ועד ימינו, בקורס שנקרא ממשל ופוליטיקה במדינת ישראל.

כל הקורסים מופיעים בתכנית הלימודים.

לצפייה בתכניות הלימודים:

תעודת הוראה באזרחות לבעלי תואר ראשון

תעודת הוראה באזרחות לבעלי תואר מוסמך בלימודי דמוקרטיה בין-תחומיים

 

עוד מידע שיעניין אותך