שלום לתלמידות ולתלמידי תכנית התואר השני בהיסטוריה בסמסטר האביב 2024ב,

התקופה הקשה שעוברת עלינו נמשכת, ויחד איתה נמשכים החרדה וחוסר הוודאות. יחד איתכם, אנחנו מקווים לימים טובים יותר. צוות התוכנית פועל בימים אלה לקיום מהלכה התקין של שנת הלימודים האקדמית, מתוך דאגה ותשומת לב לצרכים הייחודיים של כלל הסטודנטיות והסטודנטים, כל אחת ואחד לפי הנסיבות המתאימות.
אנו מאמינים ששמירה על שגרה היא אחת הדרכים החשובות לתמיכה בחוסנה של החברה הישראלית ורואים חשיבות גדולה בקיום שגרת לימודים עבור מי שמעוניין בכך. האוניברסיטה הפתוחה מתחייבת לסייע לסטודנטיות ולסטודנטים שנפגעו בעצמם, או לאלה שיקיריהם נפגעו באירועים הביטחוניים, ותסייע לחיילות ולחיילים בשירות סדיר ולמשרתים במילואים להשתלב בחזרה בלימודים האקדמיים – ולהצליח בהם – כאשר התנאים יאפשרו זאת.  פרטים נוספים ניתן למצוא בהודעת המשנה לנשיא האוניברסיטה.

תכנית התואר השני בהיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה היא תכנית ייחודית המבוססת על הוראה היברידית על-ידי צוות התכנית. הדגש הוא על למידה אקטיבית וקבוצתית, המבוססת על דיונים בכיתה ושיח בין המורה לסטודנטים. בעוד שבקורסי התואר הראשון מרכז הכובד הוא חומרי הלימוד הכתובים, בתואר השני המפגש הוא העיקר, וחומרי המקראה הם הכנת חובה לקראת כל מפגש ומקור להרחבה בין המפגשים.
אנו, המורות והמורים בתכנית, עושים מאמץ כדי שהדיונים בכיתה יהיו משמעותיים, מאתגרים, מעוררי מחשבה ומשקפים את המחקר העדכני. אולם כדי שהאינטראקציה בינינו לבינכם תקדם את תהליך הלמידה, נדרשת גם מחוייבות הדדית.

במהלך סמסטר 2024ב יתקיימו בכל קורס חמישה מפגשים. המפגשים יתקיימו במתכונת מקוונת באמצעות הזום, כדי לאפשר השתתפות מלאה. לוחות המפגשים המעודכנים בקורסים מופיעים בעמוד זה.
המפגשים בכל הקורסים יוקלטו באופן חריג וחד פעמי על מנת לאפשר השלמה למי שהמצב אינו מאפשר לו/ה השתתפות פעילה. אם נבצר מכם להשתתף במפגשי הקורס, אנא עדכנו את צוות התוכנית. 
כמו בכל סמסטר תכלול ההכנה לשיעורים קריאה מקדימה של מאמרים ומקורות. ההנחה במפגשים היא שאתם מגיעים מוכנים למפגשים, ושיש לכם גם היכולת להציג בפני הכיתה את החומרים והמחקרים שקראתם. בסמסטר זה יהיה עליכם להגיש מטלת אמצע אחת, לשיקול דעת המורה, ובסופו להגיש מטלה מסכמת. את המטלות והעבודות יש להגיש ישירות למורי הקורסים ולמדריכי העבודות, במייל. 

להלן מספר כללים למשתתפים בשיעורים המקוונים:

  1. ההשתתפות במפגשים היא באמצעות המחשב האישי (ולא באמצעות טלפון  נייד או מכשירי טאבלט). 
  2. הפעילו מצלמה במשך כל השיעור
  3. השתיקו את המיקרופון כשאינכם מדבריםהשתמשו בלחצן "raise hand" כדי לשאול ולהשתתף 
  4. השתמשו בלחצן "raise hand" כדי לשאול ולהשתתף 
  5. השיעור הוא מרחב בטוח לכולנו! הקפידו להתבטא תוך כבוד הדדי
  6. רשמו לעצמכם הערות
  7. תיהנו!

בברכה, 

צוות התכנית