בתכנית לתואר השני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה תלמדו כיום כיצד להתמודד עם אתגרי העתיד ולעצב את הקריירה הניהולית שלכם. התכנית תכשיר אתכם לתפקידי ניהול בדרגים בכירים ודרגי ביניים, ותהפוך אתכם למנהלים מבוקשים בגופים הבולטים, עסקיים וציבוריים, במשק הישראלי והבינ"ל. בתכנית העדכנית תרכשו מיומנויות ניהול מתקדמות. התכנית מקנה ידע ומיומנויות בתחומים מקצועיים מגוונים בהם ניהול אנשים, ניהול כספים, ניהול השיווק ועוד.

התכנית מאפשרת התאמה אישית ומציעה ארבע התמחויות: בשיווק, במימון וניהול פיננסי ,בהתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש וביזמות וחדשנות. ניתן לבחור בהתמחות אחת, לשלב בין שתי התמחויות או ללמוד תואר רב תחומי ללא התמחות. בכל אחת מהאפשרויות ניתן לשלב קורסים מכלל קורסי התכנית. התכנית נלמדת במסלול רגיל ובמסלול מחקרי לתזה. בנוסף, סטודנטים לתואר ראשון במחלקה לניהול וכלכלה של האוניברסיטה הפתוחה יכולים להרשם למסלול מצטיינים . שיטת הלימוד בתכנית, המבוססת טכנולוגיות למידה מתקדמות, מתאפיינת בגמישות רבה ומאפשרת להתקדם בלימודים ובקריירה בו זמנית.

ההערכה והציונים בקורסי התוכנית מתבססים בחלקם על בחינות גמר מסורתיות, ובחלקם על שיטות הערכה חלופיות כמו עבודות מסכמות, פרויקטי גמר, ובחינות בית. המטרה היא לאפשר לסטודנטים מגוון של דרכים להביא לידי ביטוי את היכולות שלהם. כמו כן, עבודות ופרויקטי גמר מאפשרים לסטודנטים שבחרו בקורסים אלו לבנות תיק עבודות (portfolio) אותו ניתן לתאר או להציג במסגרת הגשת מועמדות לקידום מקצועי או לקבלה לעבודה חדשה. ניתן לשלב במסגרת  התכנית סדנאות פרקטיות המקנות תעודה מקצועית בשיתוף פעולה עם תפנית - בית הספר למנהלים של האו"פ.

שיטת הלימוד הייחודית של התכנית מבוססת על מספר מצומצם של מפגשים, הנלמדים בשעות הערב או בשישי בבוקר. מודל זה מאפשר התאמה מרבית לחיים האישיים והמקצועיים של הלומדים בה. הסטודנטים לומדים באופן המתאים להם: במפגשי הנחיה פרונטליים במספר קמפוסים ברחבי הארץ, או במפגשים מקוונים אינטראקטיביים הזמינים ללימודים מהבית או ממקום העבודה בארץ ובחו"ל. הלימודים מבוססים על אתרי קורסים עשירים בחומרי לימוד ובפורומים הזמינים לכם בכל עת.

התכנית מאפשרת העמקת ההיכרות עם אנשי מקצוע ומנהלים משלל סקטורים עסקיים ו-Networking  ומשלבת פעילויות חוץ אקדמיות כדוגמת סדרת מפגשי "פתוחים לחדשנות", סדנאות בשת"פ עם חברות כמו Wix ו- Monday במסגרת תכנית "ארגז הכלים" ופעילויות במסגרת מועדוני התכנית .