בתכנית לתואר השני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה תלמדו כיום כיצד להתמודד עם אתגרי העתיד ולעצב את הקריירה הניהולית שלכם. התכנית תכשיר אתכם לתפקידי ניהול בדרגים בכירים ודרגי ביניים, ותהפוך אתכם למנהלים מבוקשים בגופים הבולטים, עסקיים וציבוריים, במשק הישראלי והבינ"ל. בתכנית העדכנית תרכשו מיומנויות ניהול מתקדמות. התכנית מקנה ידע ומיומנויות בתחומים מקצועיים מגוונים בהם ניהול אנשים, ניהול כספים, ניהול השיווק ועוד.

התכנית מציעה שלוש התמחויות: בשיווק, במימון וניהול פיננסי ובהתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש ומאפשרת התאמה אישית. שיטת הלימוד בתכנית, המבוססת טכנולוגיות למידה מתקדמות, מתאפיינת בגמישות רבה ומאפשרת להתקדם בלימודים ובקריירה בו זמנית.

ההערכה והציונים בקורסי התוכנית מתבססים בחלקם על בחינות גמר מסורתיות, ובחלקם על שיטות הערכה חלופיות כמו עבודות מסכמות, פרויקטי גמר, ובחינות בית. המטרה היא לאפשר לסטודנטים מגוון של דרכים להביא לידי ביטוי את היכולות שלהם. כמו כן, עבודות ופרויקטי גמר מאפשרים לסטודנטים שבחרו בקורסים אלו לבנות תיק עבודות (portfolio) אותו ניתן לתאר או להציג במסגרת הגשת מועמדות לקידום מקצועי או לקבלה לעבודה חדשה.

המודל הפדגוגי הייחודי של התכנית מבוסס על מספר מצומצם של מפגשים, הנלמדים בשעות הערב או בשישי בבוקר. מודל זה מאפשר התאמה מרבית לחיים האישיים והמקצועיים של הלומדים בה. הסטודנטים לומדים באופן המתאים להם: במפגשי הנחיה פרונטליים במספר קמפוסים ברחבי הארץ, או במפגשים מקוונים אינטראקטיביים הזמינים ללימודים מהבית או ממקום העבודה בארץ ובחו"ל. הלימודים מבוססים על אתרי קורסים עשירים בחומרי לימוד הזמינים לכם בכל עת.

התכנית מאפשרת העמקת ההיכרות עם אנשי מקצוע ומנהלים משלל סקטורים עסקיים ומשלבת פעילויות חוץ אקדמיות כדוגמת סדרת מפגשי "פתוחים לחדשנות".