מדיניות ציבורית קובעת את איכות החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. היא עוסקת בתהליכים שבמסגרתם מתמודדים מוסדות המדינה עם הדרישה לחלוקת משאבי החברה, כדי לפתור בעיות ציבוריות. 

האם אתם תוהים כיצד מתעצבת המדיניות הציבורית בישראל ובמדינות אחרות? שאלתן פעם כיצד משפיעים עליה בעלי עניין מחוץ לממשל, כמו קבוצות אינטרס ותנועות חברתיות? או כיצד מיושמת המדיניות באמצעות הרשויות המקומיות, עמותות ותאגידים פרטיים? אם כן, לימודי תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית באוניברסיטה הפתוחה הם בדיוק בשבילכם ובשבילכן.

התוכנית מיועדת לכל מי שרוצה לתרום ולהשפיע על המתרחש בזירה הציבורית ועל תהליכי קבלת ההחלטות; לכל מי שמתעניין ומתעניינת בתהליכים הללו ורוצה להבין אותם לעומק. התוכנית מתאימה במיוחד לעובדים במגזר הציבורי ובמגזר השלישי שיזכו לכלים מעשיים וביקורתיים שיסייעו להם לפעול למען קידום האינטרס הציבורי. 

תוכנית הלימודים היא בין-תחומית ומסתמכת על עולמות הידע של מדע המדינה, סוציולוגיה, כלכלה ומשפטים. היא מתמקדת בממשק שבין פוליטיקה למדיניות ציבורית, ומשלבת לימודים תיאורטיים עם קורסים יישומיים דוגמת כתיבת נייר מדיניות, ניתוח מדיניות ופרוייקטי שטח ומחקר.

תוכלו ללמוד בתוכנית באחד ממרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה הפזורים ברחבי הארץ, שביניהם הקמפוסים בירושלים, חיפה, באר שבע, אילת ועוד. לחילופין, תוכלו לבחור במסלול המקוון.

בתוכנית תיהנו מכל יתרונות הלימודים באוניברסיטה הפתוחה: תוכלו לבחור את מסלול הלימודים ואת שיטת הלימוד שמתאימים לצרכיכם, תלמדו בקצב שמשתלב בחיים שלכם, תקבלו את כל חומרי הלימוד עד הבית, ותזכו ליחס אישי מסגל התוכנית.

מפגש מידע עם צוות התכנית

מעוניינות ומעוניינים לשמוע עוד? צפו במפגש מידע שנערך לאחרונה עם צוות התכנית ועם סטודנטים שסיפרו על לימודיהם בתכנית