לימוד תחומי היזמות והחדשנות הוא חיוני עבור מנהלות ומנהלים בסביבה הדינמית שבה ארגונים פועלים כיום. ההבנה של יזמות וחדשנות מאפשרת לקדם צמיחה והתפתחות של הארגון, לייעל אותו ולמקד אותו בהשגת היעדים שלו, להגיב לשינויים התכופים בסביבה, ולאפשר לו להעניק שירותים ומוצרים מעולים ללקוחות, לקהילה, ולבעלי עניין אחרים. בנוסף, לימודים אלו מעניקים מסגרת לזיהוי ומיצוי של הזדמנויות, לקבלת החלטות אסטרטגיות, ולהובלה של פרויקטים בזריזות ובאופן ממוקד.

ההתמחות פונה למנהלים ומנהלות מכל מגזרי המשק, תוך התמקדות בקידום תרבות של פתרון בעיות ושל מנהיגות יזמית לכל רוחב הארגון. 

לשם סיום התמחות יש ללמוד שלושה מקורסי ההתמחות בהתאם לדרישות התוכנית ואת הסמינר של ההתמחות.

לשם השלמת יתרת נקודות הזכות לתואר ניתן לבחור קורסים נוספים מהתמחות זו, קורסים משתי ההתמחויות האחרות או קורסי בחירה כלליים כולל הסדנאות הפרקטיות בשיתוף עם בית הספר תפנית.

אישור על ההתמחות ניתן במסמך נלווה לתעודת המוסמך.


קורסי ההתמחות

יסודות היזמות (13055) - קורס חובה בהתמחות

זרקור על תוכני הקורס: 

יזמוּת היא אחד התהליכים היסודיים ביותר בשוק ובארגונים, תהליך שאחראי להתפתחות שווקים וארגונים, ליצירה של ארגונים ושווקים חדשים, לשיפור מתמיד ולחדשנות. יזמות היא גם אחד האפיקים המרכזיים של א.נשים להביא לידי ביטוי את היצירתיות שלהם בהקשר הארגוני והכלכלי על ידי פיתוח של מוצרים ותהליכים חדשים, הקמה של ארגונים חדשים ושינוי החברה והמשק.

ממשובי סטודנטים:

קורס מאוד מעניין, שמועבר במקצועיות ובאופן הממחיש היטב איך חומר הלימוד בא לידי ביטוי במציאות היומיומית.

למידע מפורט על הקורס והיצע קבוצות הלימוד


 

מבוא להנדסת מערכות למנהלים (13056)

זרקור על תוכני הקורס:

הקורס מציע ידע, כלים ושיטות בהנדסת מערכות על בסיס התנסות מעשית בפיתוח מערכת חדשנית. הקורס מתמקד בשלבים המוקדמים של ניתוח והגדרת הצרכים, המאפיינים והתפיסה הרעיונית של המוצר או של השירות. הקורס מקנה כלים להפעלת חשיבה מערכתית בעולמות הניהול, החדשנות והיזמות ומפתח יכולת מובנית לניתוח צורך, אפיון מערכתי ופתרון בעיות בעולמות תוכן אלה.

ממשובי סטודנטים:

קורס חשוב, עם מצגות ברורות ומעניינות. הנחייה מקצועית, עם דוגמאות חיות שממחישות את הנושאים הנלמדים. קורס מצוין ומושקע.

למידע מפורט על הקורס והיצע קבוצות הלימוד


 

ניהול רזה של מיזמי הזנק וחברות הזנק (13057)

זרקור על תוכני הקורס:

חברות הזנק (‏סטארטאפים‎)‏ הן מנוע היזמות העסקית במשק המודרני. ניהול נכון של חברות אלו, ושל פרויקטי הזנק בכלל, הם אחד האתגרים הניהוליים העיקריים של התקופה הנוכחית. הקורס מעניק לסטודנטים ולסטודנטיות היכרות עם גישת הניהול הרזה (‏lean management‎)‏ והיישום שלה בעולם חברות ופרויקטי הזנק.

ממשובי סטודנטים:

קורס ייחודי ומושקע, שמאפשר התנסות לא שגרתית. הקורס נותן הזדמנות ללמוד תוך כדי תנועה, לקבל משוב ולהתחזק באופן מעשי בכישורים חשובים ולהתנסות הלכה למעשה בפרקטיקות. קורס שמקנה כלים חשובים למנהלים וליזמים בדרך התנסותית, בשילוב דוגמאות מרתקות שהמחישו מעולה את החומר הנלמד.

למידע מפורט על הקורס והיצע קבוצות הלימוד

 

השקעות אימפקט: חדשנות חברתית וקיימות (13048)

זרקור על תוכני הקורס:

מטרת הקורס היא לחשוף את הסטודנטים לתחום של יזמות חברתית והשקעות אימפקט באמצעות היכרות מקרוב עם תחום השקעות האימפקט, מפגש עם יזמים ומשקיעים העוסקים בתחום, הכרת המחקר האקדמי העוסק בהשקעות חברתיות ובהשקעות אימפקט, והתנסות מעשית בדילמות הניהוליות הכרוכות בקבלת החלטות על השקעות אימפקט ועל מיזמים חברתיים. הקורס משלב אלמנטים מעשיים ויישומיים עם מאמרים אקדמיים, במטרה לחשוף את הסטודנטים להשקעות אימפקט תוך חשיבה ביקורתית.

ממשובי הסטודנטים:

שיעורים מעניינים מאוד, ברמה גבוהה, המשלבים דיונים כיתתיים. קורס, ייחודי, המשלב הרצאות אורח מעניינות ורלוונטיות מאוד, שהפכו את השיעורים לאיכותיים וחיברו את חומר הלימוד לתעשייה. קורס מרתק ומעשיר, עם מפגשים מגוונים מאוד. קורס מעשי ו"מחובר למציאות", הנותן השראה לעשייה חברתית. 

למידע מפורט על הקורס והיצע קבוצות הלימוד

 

סמינר התמחות: חדשנות בארגונים (13058)

זרקור על תוכני הקורס:

מטרת הסמינר להציג ולדון לעומק בהיבטי חדשנות בחברות, תאגידים וארגונים ‏(Corporate Innovation), חדשנות שמערערת, משנה ומעצבת את מרחב העשייה של גופים אלו. במסגרת הסמינר נדון בהבנת אתגרי החדשנות והיזמות של תאגידים שונים, ובמנגנונים האפשריים לעידוד וניהול שיטתי ומובנה של חדשנות (כמו מנגנוני חדשנות פתוחה ומנגנוני חדשנות פנים ארגונית‎)‏. בנוסף, נשים דגש על מיצוי מנגנונים פוטנציאליים אלו ברמה הפרקטית, תוך כתיבת Case Study -  עבודה מסכמת מפורטת הסוקרת וממליצה על יישום קונקרטי בארגון מסוים לבחירת הסטודנטים והסטודנטיות.

למידע מפורט על הקורס והיצע קבוצות הלימוד