ללמוד, לחקור ולהשפיע

התכנית ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מתמקדת באופן בו המחשבות, הרגשות וההתנהגות של האדם מושפעים מהסביבה ומההקשר החברתי, כולל נושאים כמו עמדות וערכים, סטריאוטיפים ודעות קדומות, יחסים בין-אישיים ובין-קבוצתיים ועוד.

הנושאים הנידונים בתכנית הלימודים הם אבני היסוד של המחקר, התאוריה והיישום בפסיכולוגיה חברתית - קוגניציה חברתית, הבדלים בין-אישיים, תהליכים קבוצתיים, אבחון ויעוץ ברמת הפרט הארגון והחברה, שיטות מחקר מתקדמות ​ניתוח נתוני עתק ועוד. בתכנית קורסי בחירה רבים, המאפשרים העמקה והרחבת ידע בכוון תאורטי ויישומי כאחד.

עם סיום הלימודים תוכלו להמשיך ללימודי דוקטורט בתחום או לעסוק בפסיכולוגיה חברתית יישומית ולהשתלב במגוון עיסוקים בתחומים כמו מיון ואבחון תעסוקתי, ייעוץ ארגוני, מחקר ויעוץ חברתי יישומי, מדידה והערכה, ניהול משאבי אנוש ועוד. 

​לתכנית הלימודים

הגשת מועמדות ללימודים

כדי להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה, יש לעמוד בדרישות הסף: ממוצע ציונים 88 ומעלה בלימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה/מדעי ההתנהגות וציון מתא"ם 100 לפחות. עם זאת, ישנם מקרים שייבחנו בנפרד.

למידע המלא למתעניינים

הלימודים מתקיימים יומיים בשבוע, בימים שני וחמישי, כאשר ניתן לסיים את התואר בשנתיים או לפרוס אותו עד לחמש שנות לימוד, לבחירת הסטודנט/ית. הלימודים הינם פרונטליים ומתקיימים ברעננה. הנוכחות חובה.

חדש: קורס בטיפול וייעוץ תעסוקתי

לפרטים

קורס שנתי המשלב בין פסיכולוגיה תעסוקתית לעולם הפסיכותרפיה

לפרטים

פסיכולוגיה חברתית בעידן הקורונה

לכתבה

קראו את הראיון המרתק עם שני חוקרים מסגל התכנית

לכתבה

מורה נבוכים

לכתבה

כל מה שרצית לדעת על לימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית

לכתבה

מפגש של השראה ועניין

מפגש ע"ש פרופ' סוניה רוקס ז"ל מייסדת התכנית

מפגש וירטואלי ע"ש פרופ' סוניה רוקס ז"ל מייסדת התכנית