אודות התכנית לתואר שני בלימודי תרבות

התכנית לתואר שני בלימודי תרבות היא תכנית בין-תחומית המשלבת תפיסות ומתודות מתחומי הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, מחקר הספרות, האמנויות, התקשורת, ההיסטוריה, הפסיכואנליזה, ההיסטוריה של המדעים והמוסיקה. התכנית מדגישה את נקודות המפגש בין פעילות תרבותית, פעולה חברתית והעולם החומרי, והיא פתוחה למגוון של גישות למחקר התרבות.

התכנית מספקת לסטודנטים תשתית רחבה של תובנות תיאורטיות ושל כלים לניתוח תופעות ותוצרים תרבותיים מסוגים שונים. תיאוריות וכלים אלה התגבשו בלימודי התרבות ומקורם בתחומי דעת אחדים, אך משותפת להם ראייה מחקרית-ביקורתית. 

בתכנית מוצעות שלוש מגמות לבחירה​: מגמת תרבות דיגיטלית, מגמת מגדר, גוף ומיניות ומגמת ספרות.

להמשך קריאה על התכנית >>

 

הגשת מועמדות לתכנית

התכנית ללימודי תרבות מתאימה לבעלי תארים בתחומי מדעי החברה ומדעי הרוח, המעוניינים להעמיק את הבנתם בתהליכים בתחום התרבות. גם בעלי תארים בתחומים אחרים מוזמנים ללמוד בתכנית, לאחר שיעברו קורסי השלמה.

בתכנית שני מסלולי לימוד: מסלול מחקרי הכולל תזה ומסלול עיוני ללא תזה. תנאי הקבלה כוללים תואר ראשון בכל תחום, עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה. במקרים חריגים, ישנה ועדת קבלה שדנה בבקשות באופן פרטני. 

לקבלת מידע נוסף ניתן להשאיר פרטים או לפנות למזכירות התכנית.

  

רחל גץ-סלומון, בוגרת תואר שני בלימודי תרבות

"במהלך הלימודים התחדדה עבורי ההבנה כי ייצוג תרבותי הוא חשוב מאין כמותו ליצירת חברה שוויונית ומגוונת. הבנה זו היא אשר מנחה אותי בכל עיסוקיי גם היום"

להמשך קריאה