פיסיקה

הפיסיקה בוחנת את חוקי הטבע שמסביבנו - מרמת החלקיקים היסודיים ועד תופעות בקנה המידה של היקום כולו. בין לבין עוסקת הפיסיקה בתכונות החומר והיא עומדת בבסיס הטכנולוגיה שמקיפה אותנו ומשפיעה על חיינו.

כימיה

הכימיה נמצאת בכל מקום וצוללת לתוך החומרים שמרכיבים את חיינו. היא עוסקת באופן בו נוצרות תרכובות מהיסודות שבטבע, במבנה המולקולרי של החומר ובשיטות מתקדמות לייצור ואנליזה של חומרים קיימים וחדשים כאחד.

מדעי החיים

תחום מדעי החיים עוסק בסוד המסתורי של עולמנו – החיים על צורותיהם השונות. מדעי החיים עוסקים בעולם החי והצומח, החיידקים והנגיפים, החל מהרמה המולקולרית והתאית, עבור בחקר האורגניזם השלם וכלה במחקר של יחסי הגומלין במערכות אקולוגיות.

 

מדעי כדור הארץ

מדוע השמים כחולים? כיצד נוצרים הסלעים ושכבות האדמה? על שאלות אלו ואחרות מנסים לענות בתחום מדעי כדור הארץ, שחוקר את התהליכים המעצבים את כדור הארץ שלנו לאורך 4.5 מיליארד שנות קיומו. זהו בסיס מצוין לכל מי שרוצה לעסוק בנושאים כמו משאבי טבע, שינויי אקלים, חיזוי מזג אוויר, איכות הסביבה ועוד.

תואר שני במחשבה ביולוגית

סוגיות מדעיות קשורות לבלי הפרד בסוגיות פילוסופיות וחברתיות, היסטוריות ועכשוויות. הדיון בסוגיות אלו ובזיקה בין ביולוגיה לפילוסופיה ולסוגיות חברתיות שונות, עומד במרכז תוכנית הלימודים במחשבה ביולוגית. התוכנית בוחנת את ההנחות של הביולוגיה, ואת השלכותיה על ענפי ידע אחרים, על הסביבה ועל האדם.

חדש: תואר שני באסטרופיסיקה

תכנית התואר השני באסטרופיסיקה נועדה להקנות ידע אקדמי מתקדם וכלים להתמודדות עם נושאים תאורטיים וחישוביים בתחומי המחקר באסטרופיסיקה, קוסמולוגיה ותורת הכבידה. התכנית כוללת, בין היתר, כתיבת עבודה תזה המבוססת על עבודה מחקרית במסגרת מרכז המחקר באסטרופיסיקה של האוניברסיטה הפתוחה.

 

 

עוד במחלקה

התנסות מעשית במחלקה