ללמוד לתואר אקדמי עם חברים מהעירייה

כ-1,300 בוגרות ובוגרים, העובדים ברשויות מקומיות, בתאגידים עירוניים ובמגזר הציבורי, הוכשרו לתואר ראשון או שני במדעי החברה והרוח - הכולל גם דיפלומה בלימודי שלטון מקומי - מטעם האוניברסיטה הפתוחה. זאת, במסגרת תוכנית אקדמית ייחודית של בית הספר לשלטון מקומי. לאחר סיום הלימודים, הם חזרו למקומות העבודה כשהם מיומנים יותר, בעלי סל כלים מקצועיים גדול יותר, ובכך הם משדרגים את שדרת הניהול ברשויות המקומיות, מהדרג הזוטר ועד הבכיר.

בשנת תשפ"ד נפתחו 12 קבוצות חדשות בנהריה, תל אביב-יפו, אור יהודה, אשדוד, באר שבע, ואדי ערה, חדרה, פתח תקוה, עראבה, קריית ים, רמלה ואילת.


האוניברסיטה הפתוחה ביסוד המעלה

קבוצת לימוד חדשה נפתחה ביסוד המעלה בסמסטר א2020, ובה סטודנטים וסטודנטיות מיסוד המעלה ומהיישובים הסמוכים: קריית שמונה, צפת, קצרין ומכלל יישובי המועצות בגליל העליון ורמת הגולן. 

קישור לידיעה המלאה

המצטיינים של מכללת אור יהודה

ארבעה מצטייני דיקן ומצטיינת נשיא, אלה הסטודנטים עם ממוצע הציונים הגבוה ביותר במכללת אור יהודה לשנת 2017. בקרוב יקבלו תעודת הצטיינות לתואר הראשון


משלימים פערים: עובדי הרשויות חוזרים ללימודים

מתוך ערוץ קריירה ב-ynet

"גיליתי שהשיטה באוניברסיטה הפתוחה טובה לי, ולא פספסתי אף שיעור [...] כשאתה מנהל מוסד בסדר הגודל הזה, אתה לא יכול להרשות לעצמך להיות שם בלי שיהיו לך את כל האמצעים מבחינה ניהולית – דיני עבודה, דיני חוזים ומדיניות ציבורית. ללא השכלה תיתקל מהר מאוד בתקרת זכוכית שלא תצליח לשבור".

יאיר נגיד, ראש מנהל תרבות בעיריית באר שבע ומנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה, מספר על חשיבות הלימודים בבית הספר לשלטון מקומי.

לקריאת הכתבה המלאה


ריאיון ב"גלובס" עם פרופ' יגיל לוי

"שיטת הלימוד של האוניברסיטה בנויה על קבלה פתוחה: האוניברסיטה פותחת את שעריה, ללא תנאים מוקדמים ובלי דרישות קדם, כתעודת בגרות או מבחן פסיכומטרי, בפני כל מי שמעוניין ללמוד, כשההישגים בלימודים באוניברסיטה הם המפתח להצלחה בהמשך״. שני הפרמטרים האלה: השערים הפתוחים והפריסה הארצית, התבררו כאלמנטים קריטיים בהצלחת בית הספר.
 
״ב-2013 פתחנו את בית הספר עם 100 תלמידים בארבע קבוצות [...] ותראה לאן הגענו. לא מעט בזכות הצבת הפריסה בפריפריה כמטרה, כחלק מחזון הנגשת ההשכלה שמרכז השלטון המקומי והאוניברסיטה חולקים [...] גילינו איזו חוויה מוקנית לסטודנטים היוצאים לחקור סוגיה באזור מגוריהם ועבודתם, כמו סטודנטים מהפזורה הבדואית שחקרו את השפעת תכנון כביש על אורח חיי הקהילה בכפר אום בטין, או סטודנטים שבחנו מדוע אין תכנית מתאר מאושרת למג׳ד אל כרום או את ההשלכות המרחביות של הקמת עיר הבה"דים בנגב".

לקריאת הכתבה המלאה


תואר עם נגיעה למקצוע

ידיעה ב"ידיעות הנגב" על 18 הבוגרים הראשונים מאזור הדרום שקיבלו את התואר במאי 2017.

לקריאת הכתבה המלאה


תואר עירוני

ידיעה על פתיחת קבוצת לימוד של בית הספר לשלטון מקומי עבור עובדי עיריית תל אביב-יפו במקומון "ידיעות תל אביב והמרכז"

לקריאת הכתבה המלאה.

הצטרפו להצלחה

הצטרפו לבית הספר לשלטון מקומי

בבית הספר לשלטון מקומי לומדים כיום כ-2,000 סטודנטים בעשרות קבוצות לימוד לתואר ראשון, מרמת הגולן ועד אילת. פרופ' יגיל לוי מזמין אתכם להצטרף להצלחה