בית הספר לשלטון מקומי הוא פרי שיתוף פעולה ייחודי בין המרכז לשלטון מקומי בישראל לבין האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים בבית הספר מאפשרים לעובדי הרשויות המקומיות, רבים מהם בעלי משפחות, לרכוש השכלה אקדמית ברמה גבוהה במרכזי לימוד הקרובים למקום מגוריהם, ובכך להעשיר הן את עצמם והן את הקהילות שמהן הם באים.
 
בבית הספר לשלטון מקומי לומדים כיום כ-1,500 סטודנטים בכ-50 קבוצות לימוד לתואר ראשון הפרושות מרמת הגולן ועד אילת, וכן סטודנטים לתואר שני. כ-188 בוגרי ומוסמכי המחזור השלישי קיבלו את התארים בטקס חגיגי שנערך בחודש מאי 2019, כשליש מהם סיימו את לימודיהם בהצטיינות. הבוגרים הגיעו ממעלות שבצפון, דרך נהריה, דלית אל כרמל, עוספייה, נתניה, ירושלים ועד באר שבע שבדרום. בית הספר גדל בהתמדה וקבוצות חדשות נפתחו בשנת הלימודים 2020 עקב הביקוש הרב, וכ-220 בוגרים צפויים לסיים השנה את הלימודים.
 
במסגרת הלימודים רוכשים התלמידים ידע רלוונטי לעבודתם וחוקרים סוגיות הקשורות במקומות חייהם ועבודתם, דוגמת נושאי תכנון ובנייה. התכנית זוכה לתמיכה ועידוד של מרכז השלטון המקומי ושל העיריות וראשי הרשויות. חלק מהרשויות מאפשרות לעובדים לצאת ליום לימודים על חשבון העבודה. בנוסף, מוענקות לסטודנטים מלגות ייחודיות על ידי מרכז השלטון המקומי, מפעל הפיס והאוניברסיטה הפתוחה.
 

בוגרי בית הספר מספרים

יהושע בן לולו, בוגר בהצטיינות, מאי 2018

"במהלך לימודינו האקדמיים הנוגעים לעולם המדיניות הציבורית והשלטון המקומי , שיכללנו והשבחנו את ארגז הכלים שלנו, הן בתחום המקצועי והן בתחום האישי , וכתוצאה מכך הכלים החשובים ביותר שקיבלנו באוניברסיטה הפתוחה, אינם קשורים לתחום האקדמי בלבד, אלא דווקא לכישורי החיים. - המשמעת העצמית, הנשיאה באחריות אישית לתהליך הלימודים, ניהול הזמן המיטבי, ההבנה שהרוב מצוי בידנו, ושאנו אלה שקובעים את הדרך וכמובן אחראים גם לתוצאה.
אני מאמין כי כל אלו ועוד תרמו רבות לעיצוב דמותנו ואישיותנו." 

אמיר מכלוף, מצטיין נשיא האוניברסיטה הפתוחה בשנים 2017-2018

"תכנית בית הספר לשלטון מקומי פתחה עבורי עולם חדש ומסקרן, שלא הייתי נחשף אליו אילולא הכיתה שנפתחה בעיר מגוריי, קרית גת. היתרון שבלימוד תואר בעיר מגוריך הוא לאין ערוך גובר על כלל היתרונות האחרים.
המסלול הינו מובנה, עם הנחייה מוגברת, והתואר חולש על מגוון תחומים ומקצועות: מנהל ומדיניות ציבורית, פוליטיקה וממשל, מדעי המדינה, תקשורת, משפט, כלכלה, תכנון, היסטוריה, ועוד. אני ממליץ לכל מי שמתלבט האם להתחיל את לימודיו במסלול זה - לא לבזבז זמן ופשוט להירשם. לימודים מפרים ומהנים" 

צפו במפגש המתעניינים

כל מה שרציתם לדעת על לימודי תואר ראשון במדעי החברה והרוח עם דיפלומה בשלטון מקומי

כל מה שרציתם לדעת על לימודי תואר ראשון במדעי החברה והרוח עם דיפלומה בשלטון מקומי

רוצים להצטרף? מלאו את הפרטים:
 
 
 

דבר נציגת הבוגרים

רונה בינחס מעיריית באר שבע בטקס קבלת התואר

רונה בינחס מעיריית באר שבע נואמת בטקס קבלת התואר, מאי 2017. לחצו על התמונה לצפייה בסרטון