גם מסורת יהודית אפשר ללמד במתכונת אקדמית וביקורתית.

לימודי תעודת הוראה במקצועות היהדות מכשירים את הסטודנטים והסטודנטיות ללמד את מקצועות מחשבת ישראל ותורה שבעל פה, הנלמדים בבתי הספר התיכוניים, ואת המקצוע תרבות יהודית ישראלית, אותו מלמדים בחטיבות הביניים.

בוגרי התכנית רוכשים כלים במגוון תחומים ובכלל זה כלים פדגוגיים, פרקטיים וטכנולוגיים המאפשרים השתלבות קלה יותר במקצוע ההוראה במערכת החינוך הממלכתית והממלכתית דתית.

למי מיועדת התכנית?

התכנית ללימודי תעודת הוראה במקצועות היהדות מיועדת לבעלי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה במדעי היהדות, בהיסטוריה, בפילוסופיה, בספרות, בתולדות האמנות‏, בקולנוע, במדעי הרוח, במדעי הרוח והחברה, במדעי החברה והרוח, וכן לבעלי תואר בוגר באחד מהתארים הנ"ל ממוסדות אקדמיים אחרים, המבקשים להכשיר את עצמם להוראת מקצועות היהדות בבתי ספר על-יסודיים.

אינכם בוגרי התארים הללו אבל רוצים ללמוד לתעודת הוראה במקצועות היהדות? יהיה עליכם להשלים לימודים בהתאם להחלטת ועדת הקבלה לתכנית.

תנאי קבלה לתכנית

• מעל 84 נקודות זכות בלימודי התואר הראשון.

• ממוצע ציונים 75 ומעלה.

• לפחות 30 נקודות זכות בקורסים ביהדות במסגרת התואר או כהשלמות. 

הקורסים בתכנית

במסגרת הלימודים בתכנית תיחשפו לתכנים המרתקים של עולם היהדות ולקורסים מעשירים מתחום החינוך.

כך לדוגמה, תרחיבו את הדעת בנושאים כמו מגדר ומיניות בתרבות חז"ל, תהליכי חילון בתרבות היהודית בעת החדשה, פילוסופיה יהודית בימי הביניים ועוד.

בחינוך תקבלו כלים לתכנון לימודים, הוראה והערכה, תבינו את המתודולוגיה של הוראת מקצוע היהדות ותעמיקו בפילוסופיה והפסיכולוגיה של החינוך.

כל הקורסים מופיעים בתכנית הלימודים.

לצפייה בתכנית הלימודים

 


לייעוץ אקדמי אפשר לפנות אל מרכז התכנית, ד"ר אלעד נאמני, בכתובת [email protected].

עוד מידע שיעניין אותך