הצטרפו להצלחה


בית הספר לשלטון מקומי הוא פרי שיתוף פעולה ייחודי בין המרכז לשלטון מקומי בישראל לבין האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים בבית הספר מאפשרים לעובדי הרשויות המקומיות, רבים מהם בעלי משפחות, לרכוש השכלה אקדמית ברמה גבוהה במרכזי לימוד הקרובים למקום מגוריהם, ובכך להעשיר הן את עצמם והן את הקהילות שמהן הם באים.
 
בבית הספר לשלטון מקומי לומדים כיום כ-1,000 סטודנטים בכ-45 קבוצות לימוד לתואר ראשון, הפרושות מרמת הגולן ועד אילת. 36 בוגרי המחזור הראשון קיבלו את התואר הראשון בטקס חגיגי שנערך בחודש מאי 2017 באוניברסיטה הפתוחה, שליש מהם סיימו את לימודיהם בהצטיינות. הבוגרים הגיעו מבאר שבע, דימונה, מיתר, רנן וירוחם שבדרום, ומעלות-תרשיחא, כפר ורדים, לוחמי הגטאות ועכו שבצפון. עקב הביקוש הרב, נפתחו בבית הספר גם שתי קבוצות לימוד לתואר שני בלימודי דמוקרטיה בינתחומיים, במגמת ממשל מדיניות ציבורית.
 
במסגרת הלימודים רוכשים התלמידים ידע רלוונטי לעבודתם וחוקרים סוגיות הקשורות במקומות חייהם ועבודתם, דוגמת נושאי תכנון ובנייה. התכנית זוכה לתמיכה ועידוד של מרכז השלטון המקומי ושל העיריות וראשי הרשויות. חלק מהרשויות מאפשרות לעובדים לצאת ליום לימודים על חשבון העבודה. בנוסף, מוענקות לסטודנטים מלגות ייחודיות על ידי מרכז השלטון המקומי, מפעל הפיס והאוניברסיטה הפתוחה.
 

בוגרי בית הספר מספרים

אמיר מכלוף, מצטיין נשיא האוניברסיטה הפתוחה בשנים 2017-2018

"תכנית בית הספר לשלטון מקומי פתחה עבורי עולם חדש ומסקרן, שלא הייתי נחשף אליו אילולא הכיתה שנפתחה בעיר מגוריי, קרית גת. היתרון שבלימוד תואר בעיר מגוריך הוא לאין ערוך גובר על כלל היתרונות האחרים.
המסלול הינו מובנה, עם הנחייה מוגברת, והתואר חולש על מגוון תחומים ומקצועות: מנהל ומדיניות ציבורית, פוליטיקה וממשל, מדעי המדינה, תקשורת, משפט, כלכלה, תכנון, היסטוריה, ועוד. אני ממליץ לכל מי שמתלבט האם להתחיל את לימודיו במסלול זה - לא לבזבז זמן ופשוט להירשם. לימודים מפרים ומהנים" 


יאיר נגיד, ראש מנהל תרבות בעיריית באר שבע ומנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה

"גיליתי שהשיטה באוניברסיטה הפתוחה טובה לי, ולא פספסתי אף שיעור [...] כשאתה מנהל מוסד בסדר הגודל הזה, אתה לא יכול להרשות לעצמך להיות שם בלי שיהיו לך את כל האמצעים מבחינה ניהולית – דיני עבודה, דיני חוזים ומדיניות ציבורית. ללא השכלה תיתקל מהר מאוד בתקרת זכוכית שלא תצליח לשבור."

לצפייה בסרטון


אווה אמסלם, עיריית מעלות

״לימודיי תרמו לי רבות, גם ברמה האישית וגם בהעשרת הידע. מרצים מן השורה הראשונה ליוו אותי במהלך ארבע שנות לימודיי, וקבוצת הלימוד הינה קבוצה תומכת ומכילה. כל אלה מסייעים לי להגיע בגאווה עצומה לסיום תקופה פורייה ומעשירה וכמובן קבלת התואר."

 

רוצים להצטרף? מלאו את הפרטים:

דבר נציגת הבוגרים

רונה בינחס מעיריית באר שבע בטקס קבלת התואר

רונה בינחס מעיריית באר שבע נואמת בטקס קבלת התואר, מאי 2017. לחצו על התמונה לצפייה בסרטון