קארל פרידריך גאוס, אחד מגדולי המתמטיקאים בכל הזמנים, כינה את המתמטיקה: "מלכת המדעים". המתמטיקה היא התשתית ביסודם של מרבית הענפים המדעיים, ולימודי מתמטיקה הם חלק מהשכלת היסוד בתכניות הלימודים במדעים המדויקים.

אך מתמטיקה אינה רק מדע שימושי, אלא תחום מרתק ועמוק בפני עצמו. האוניברסיטה הפתוחה מזמינה אתכם להיכנס אל עולמה המופלא של המתמטיקה, ולבחור לכם את אחד ממסלולי הלימודים הבאים: תואר חד-חוגי, תואר דו-חוגי בשילוב מספר דיסציפלינות ותואר במדעים בהדגשת מתמטיקה.

במהלך הלימודים, תיחשפו לענפים המרכזיים במתמטיקה המודרנית: אלגברה, אנליזה, לוגיקה, טופולוגיה, תורת המספרים, תורת ההסתברות ועוד.

תכנית הלימודים במתמטיקה היא מגוונת, מאתגרת ובעלת סטנדרטים אקדמיים גבוהים. בשילוב עם צורת הלימודים הייחודית של האוניברסיטה הפתוחה, היא מקנה לבוגרים יכולות חשיבה וניתוח עצמאיים, אשר מלוות אותם בהמשך דרכם בתעשייה ובאקדמיה.

יכולות אנליטיות וחשיבה ריאלית, הינן כישורים נדרשים ביותר בשוק העבודה, ומכאן גם הביקוש הרב לבוגרי המתמטיקה. בוגרינו משתלבים בהצלחה בתעשיות המחשבים והמדע, בחברות הסטרט-אפ ובמכוני המחקר, ואף במקצועות המחקר וההוראה, באקדמיה ובמוסדות החינוך.