מדעי המחשב משלבים מגוון נושאים תאורטיים ויישומיים, כמו פיתוח אלגוריתמים ובדיקת יעילותם, מערכות הפעלה, הצפנה, אבטחת מידע, ניהול ידע וכריית מידע, ראייה ממוחשבת, תקשורת מחשבים ועוד.

הקורסים שאנו מציעים במסגרת לימודי התואר הראשון משלבים שני מרכיבים: מרכיב תיאורטי ומרכיב הנדסי. המרכיב התיאורטי עוסק בשאלות כגון: האם קיים פיתרון יעיל לבעייה נתונה, או מהי מידת היעילות של פיתרון נתון. המרכיב ההנדסי דורש מיומנות של בניית מערכות מחשבים ומערכות תוכנה מורכבות. 

הלימודים לקראת תואר בוגר במדעי המחשב כוללים מספר מסלולים: תואר חד-חוגי, תואר דו-חוגי המשולב עם דיסציפלינות מתחום המדעים המדויקים ומדעי החיים, וכן תואר בוגר במדעים בהדגשת מדעי המחשב. כמו כן, מוצעות תכניות מגוונות לתואר בוגר במדעי המחשב - מערכות ויישומים, המשלבות לימודים במדעי המחשב עם לימודים במגוון תחומי ידע אחרים.

תכניות הלימודים נועדו להכשיר ולפתח את היכולות האנליטיות של הסטודנט, ולהעניק לו ידע נרחב ומעמיק, הן בתאוריה של מדעי המחשב והן ביישומם. מסלולי הלימוד השונים מאפשרים לבוגרי התכניות להשתלב במשרות אטרקטיביות המוצעות ע"י חברות מובילות במשק, כמו גם להמשיך ללימודים מתקדמים במדעי המחשב, או בתחומי ידע קרובים, בכל אחת מן האוניברסיטאות בארץ ובעולם.