מה קורה מעל ומתחת לפני השטח בארוחות משפחתיות? מדוע ברוב הדתות יש מועדים של צום? מה באמת קורה בראש שלנו כשאנחנו יוצאים לקניות? האם יש הבדלי אישיות בין אוהבי חתולים לאוהבי כלבים? תאמינו או לא - שאלות לכאורה יומיומיות כאלו זוכות לתשומת לב רבה מצד חוקרים ומומחים, אלא שרק מעט מתוצאות עבודתם מגיע לציבור הרחב. לשם כך יצרנו את ההסכת (פודקסט) אדרבא: במקום לשלוף תשובות "מן השרוול", להסיק מסקנות על בסיס פייק ניוז או להתרשם עמוקות מכתבות בתקשורת שמתחילות במלים "מחקר חדש קובע" – אנחנו מביאים את החוקרים אליכם, ישר לאוזן.

בפרקים השונים של אדרבא פרופסור תמר הרמן ופרופסור יורם קלמן, שניהם מהאוניברסיטה הפתוחה וחוקרים בעצמם, משוחחים עם עמיתים מהאקדמיה על עבודותיהם וממצאיהם כדי לסייע לשומעים לקבל מידע מוסמך בצורה ידידותית ובגובה העיניים. כל פרק של אדרבא  מוקדש לנושא אחר, והוא כולל ארבע שיחות על הנושא מנקודות מבט מחקריות שונות. את אדרבא אפשר לשמוע באתר גל"צ ובכל יישומי ההסכתים (ספוטיפיי וכדומה). האזנה נעימה!

ההסכת אדרבא עלה לראשונה לאויר במרץ 2019 בהגשה משותפת של פרופ' תמר הרמן ופרופ' אורן סופר ז"ל, שניהם מהמחלקה לסוציולוגיה, מדע המדינה ותקשורת באוניברסיטה הפתוחה. פרופ' סופר נפטר ממחלה קשה ב15 בדצמבר 2020 עד אז תמר ואורן הספיקו להקליט יחד 65 פרקים בהסכת. עם פטירתו של אורן, החליף אותו בהסכת פרופ' יורם קלמן מהמחלקה לניהול וכלכלה.

להאזנה לכל הפרקים של פודקאסט אדרבא ב-Spotify >>