אנחנו חיים בעידן של כמויות דאטה אדירות מצד אחד, ושל כלכלה עולמית מרושתת מצד שני: ארגונים משתמשים באלגוריתמים מורכבים על מנת לנתח מספר עצום של נתונים ופרמטרים הקשורים לפעילותם העסקית או הציבורית; והם שואפים לנהל פעילות זו מתוך הבנה עמוקה של האינטראקציה בין הגורמים השונים שמעורבים בה (צרכנים, מתחרים, שותפים ועוד), האינטרסים שלהם ומה שמניע אותם. 

אם אתם מעוניינים לשלב בין התחומים, וללמוד כיצד להשתמש בכוחו של עיבוד נתונים מתקדם על מנת לקבל החלטות כלכליות משמעותיות – אתם מוזמנים להצטרף למסלול החדש שמציעה האוניברסיטה הפתוחה במדעי הנתונים (Data Science) וכלכלת רשת. המסלול מוצע במסגרת התכנית הדו-חוגית לתואר ראשון בכלכלה ובמדעי המחשב - מערכות ויישומים.

המסלול יכשיר אתכם לתעסוקה בתחומים של אנליטיקה חיזויית ובינה עסקית בחברות מסחריות ובגופים ציבוריים, או בחברות הייטק המפתחות אלגוריתמים בתחום. ידע בינתחומי זה רלוונטי במגוון ענפים, מפיננסים וביטוח דרך סחר אלקטרוני ועד השכלה גבוהה – ובעצם עבור כל ארגון המעוניין לתכנן בחוכמה את פעילותו, תוך היכרות יסודית עם האופן שבו קהל היעד שלו פועל בזירה. אנחנו נתקלים בהשלכותיו מדי יום: במנועי חיפוש, באתרי מסחר, באפליקציות ניווט, בכלי תרגום אוטומטי, בסוגיות של אבטחת מידע ועוד.

פרט ללימודי תשתית, חובה ובחירה בכלכלה ובמדעי המחשב, ליבת המסלול היא שישה קורסים מתקדמים המשלבים בין לימודי מדעי הנתונים וכלכלת רשת:

 
פתח הכל

תוכלו גם לבחור בקורס כלכלה יישומית, המשלב התנסות מעשית בארגון כלכלי בליווי חונך/ת מן הארגון, ובליווי אקדמי של צוות הקורס.

שימו לב: מסלול ההתמחות אינו רשום בתעודת הבוגר, אישור על ההתמחות ניתן במסמך נלווה לתעודת הבוגר.

לפרטים נוספים מלאו את פרטיכם בטופס שבעמוד זה, ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.