המחלקה למתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית מצוינות חדשה וייחודית לתואר ראשון במדעי המחשב ובהנדסת תוכנה. במסגרת התוכנית יוענקו מדי סמסטר מלגות הצטיינות ומלגות שכר לימוד, כדי לאפשר לסטודנטים להקדיש את מרב זמנם ללימודים. נוסף על כך, הסטודנטים ישתתפו בכנס מדעי בינלאומי מוביל בתחום מדעי המחשב המתקיים בחו"ל.

מדובר בתכנית לימודים בעלת קצב מוגבר ורמת קושי גבוהה הדורשת יכולות גבוהות והשקעה של זמן ומאמץ מרביים בלימודים.

מסלולים

תוכנית המצוינות מציעה שני מסלולי לימודים:

• מסלול מצוינות במדעי המחשב: תוכנית לעידוד של מצוינות ומחקר בתואר ראשון, המיועדת להכשרת בוגרים מצטיינים במדעי המחשב. התוכנית מאפשרת לסיים את הלימודים לתואר ראשון במדעי המחשב בתוך שלוש שנים.

• מסלול מצוינות בהנדסת תוכנה: תוכנית לעידוד של מצוינות ומחקר בתואר ראשון, המיועדת להכשרת מהנדסי פיתוח תוכנה מצטיינים. התוכנית מאפשרת לסיים את הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תוכנה בתוך ארבע שנים.

ייחודיות

אחת ממטרות התוכנית היא לקיים סביבת לימודים מותאמת אישית לסטודנטים מצטיינים. לכל אחד מהסטודנטים בתוכנית ימונה מנחה אקדמי. הסטודנטים בתוכנית יוכלו ללמוד קורסים ייעודיים למצטיינים, המקנים להם הזדמנות ליצירת אינטראקציה משמעותית עם חברי הסגל הבכיר, לרבות השתתפות בכנס מדעי מוביל בתחום מדעי המחשב לצד חבר סגל, וזאת במסגרת הלימודים לתואר.

המתקבלים לתוכנית יזכו במלגה שמכסה את מלוא שכר הלימוד החל מהסמסטר השני ללימודים, וזאת למשך כל תקופת השתתפותם הפעילה בתוכנית. במקרים מיוחדים ניתן להתקבל לתוכנית עם מלגת שכ"ל כבר מהסמסטר הראשון ללימודים.

הסטודנטים יידרשו להקדיש את מרב זמנם ללימודים, ללמוד שלושה קורסים לפחות בסמסטר רגיל, להשלים שבעה קורסים לפחות ולצבור בהם 40 נקודות זכות לפחות במהלך שנת לימודים מלאה.

משך הלימודים בתוכנית מדעי המחשב (הנדסת תוכנה) למצטיינים לא יחרוג משלוש (ארבע) שנים. הסטודנטים יידרשו לשמור על ממוצע ציונים מצטבר רב-שנתי של 93 לפחות למשך כל תקופת השתתפותם בתוכנית.

קבלה

הקבלה לתוכנית היא על בסיס תחרותי. היא מותנית בהישגים אקדמיים מעולים בקורסים שנלמדו בסמסטר הראשון ללימודים, וכן בריאיון קבלה אישי.

מוזמנים להגיש מועמדות סטודנטים שיסיימו בהצטיינות יתרה את הסמסטר הראשון בלימודי התואר הראשון במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה, שמעוניינים להרחיב את אופקיהם בתחום מדעי המחשב ויכולים להקדיש את מרב זמנם ללימודים ולסיים את התואר בקצב מהיר.

כמו כן, יכולים לפנות מועמדים חדשים, שיש סימוכין לכך שהם בעלי הישגים יוצאי דופן עוד לפני שהחלו את לימודיהם האקדמיים, ולבקש להתקבל לתוכנית עם מלגת שכר לימוד כבר מהסמסטר הראשון ללימודים.

סטודנטים ותיקים עם ממוצע ציונים מצטבר גבוה במיוחד, יכולים אף הם לפנות ומועמדותם תישקל על בסיס מקום פנוי וזאת ללא קשר לשלב בו הם נמצאים בלימודיהם.

הרשמה

ניתן להגיש מועמדות לתוכנית המצוינות באחד משני אפיקים: באפיק קבלה ייעודי או באפיק טרום קבלה.

לפרטים על הגשת מועמדות לתוכנית